Refine

Çay Tabakları

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Paşabahçe 54411 Çay Tabağı

• Paşabahçe 54411 kodlu çay tabağıdır. • 6 lı olarak satılmaktadır. • Adet fiyatıdır.
3,13 TL + KDV
Birim fiyatıdır.
Minimum sipariş miktarı: 6

Paşabahçe 54251 Aıda Çay Tabağı

• Paşabahçe 52952 kodlu çay tabağıdır. • 6 lı olarak satılmaktadır. • Adet fiyatıdır.
11,49 TL + KDV
Birim fiyatıdır.
Minimum sipariş miktarı: 6

Paşabahçe 54261 Çay Tabağı

Paşabahçe 54261 kodlu çay tabağıdır. 6 lı olarak satılmaktadır. Adet fiyatıdır.
11,70 TL + KDV
Birim fiyatıdır.
Minimum sipariş miktarı: 6

Paşabahçe 54381 Çay Tabağı

• Paşabahçe 54381 kodlu çay tabağıdır. • 6 lı olarak satılmaktadır. • Adet fiyatıdır.
4,73 TL + KDV
Birim fiyatıdır.
Minimum sipariş miktarı: 6

Paşabahçe 54201 Çay Tabağı

• Paşabahçe 54201 kodlu çay tabağıdır. • 6 lı olarak satılmaktadır. • Adet fiyatıdır.
5,15 TL + KDV
Birim fiyatıdır.
Minimum sipariş miktarı: 6

Çay Bardağı ve Tabakları
Çay bardağı ve tabakları çay kültürünün olmazsa olmazlarıdır. Dünya ülkeleri arasında kişi başına düşen miktar açısından en fazla ülkemizde olduğu için çay kültürümüz oluşmuştur. Çay, dünyada da sudan sonra en fazla tüketilen içecek olmasıyla bilinmektedir. İnsan sağlığı için oldukça faydalıdır. İçeriğinde antioksidan özellikleri barındırdığı için uzmanlar tarafından kontrollü bir şekilde içilmesi önerilmektedir. Kalp hastalıkları, bağırsak hastalıkları, kan şekeri ve kanser hücreleri üzerinde etkilidir. Aynı zamanda çay, içeriğindeki kafein ve L-theanine molekülü sayesinde uyanıklık ve odak seviyesini arttırmaktadır.

Her gıdada olduğu gibi çayın kontrolsüz tüketilmesi de birtakım olumsuz etkilere neden olmaktadır. Ülkemizde çay içmek bir kültür haline gelmiş olsa da herkesin metabolizması, genetik yatkınlığı ve alıştığı beslenme düzeni farklı olduğu için kişilerde yan etki yapabilmektedir. Bu nedenle çayın olası zararlarını göz önünde bulundurarak tüketmek oldukça önemlidir.

Hem faydalı hem de aşırı tüketiminde zararlı olan çay, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Kahvaltılarımızın, ofislerimizin, küçük molalarımızın, balkon sefamızın ve uzun sohbetlerimizin daimi dostudur. İsteyen demli çay içerken isteyen de açık çay içmektedir. Fakat Türk tabiriyle ‘tavşan kanı çay’ çoğu kişinin favorisidir. Peki, tavşan kanı çayı, demli ya da açık çayları bize gösteren nedir? Tabiki de çayın vazgeçilmezi çay bardaklarıdır. Farklı boyutlarda ve farklı desenlerde yüzlerce çay bardağı karşımıza çıkmaktadır. Fakat ince belli çay bardağı, çayın eşsiz bir unsurudur. Günümüzde genç veya yaşlı fark etmeksizin bir çay tiryakisinin vazgeçemediği tek şey ince belli çay bardağıdır. Geçmişten günümüze gelerek yeniden yorumlanan çay bardakları özellikle gençlerin ilgisini çekmektedir.

Çay Bardağının Özellikleri
Çayın olmazsa olmazı çay bardakları ince camdan yapılmakta ve şeffaf bir renge sahip olmaktadır. Böylelikle çayın rengini görebilmek ve çayın demini ayarlayabilmek mümkündür. Çay bardağında kullanılan camın, çay kaşığının çıkardığı o tiz sesi vermesi oldukça önemlidir. Aynı zamanda çay bardakları üfleme cam tekniğiyle üretildiği için ince oldukça zarif bir tasarıma sahiptir. Çay bardaklarının parlak, şeffaf, güzel ve temiz bir görünüme sahip olması çay severleri oldukça mutlu etmektedir.

Çay bardağının orta kısmının ince olması ve alt kısmının ise avuç içine tam oturması gereklidir. Bu sayede tüketiciler çayın sıcaklığını hem avuçta hem de yürekte hissetmektedir. Çay bardaklarının ağız kısmının geniş olması da ayrı bir püf noktadır. Çünkü çay bardağının ağzının geniş olması, alt kısımda sıcak muhafaza edilen çayı ağız kısmında soğutup çayın ağzı yakmamasına olanak sağlamaktadır.

Çay tabaklarının özellikleri
Çayın keyfini gün boyu sürdürenler için çay bardakları kadar çay tabaklarının da önemli bir yeri vardır. Oldukça farklı tasarımlara sahip çay tabakları karşımıza çıkmaktadır. Farklı boyutlarda ve farklı renklerde çay tabakları kullanıcılar tarafından oldukça dikkat çekmektedir. Çay tabakları üfleme cam tekniğiyle ince ve zarif bir şekilde üretilmektedir. Çay bardaklarının alt kısmının tam oturabilmesi için ‘soğuk kesme’ yöntemi kullanılmıştır. Böylelikle daha düz bir zemin oluşturulmuştur. Çay tabakları parlak, şeffaf ve temiz görünüme sahiptir. Dolayısıyla çay bardağını yansıtmaktadır. Herkesin evinde, ofisinde, okulunda çay bardak ve tabaklarına yer verilmektedir.