Refine

Evrak Rafları

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Kraf 829G Evrak Rafı Plastik Hareketli 3 Bölmeli - Şeffaf

• Plastik malzemeden üretilmiştir • 3 bölmeli • Kaliteli plastik • A4 dökümanlar için uygun • Şeffaf

108,75 TL + KDV
128,32 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Kraf 460G Evrak Rafı Metal Sabit 3 Bölmeli - Siyah

• Paslanmaz metalden üretilmiştir • 3 bölmeli • Boy: 26 cm • Raf uzunluğu: 35 cm • Raf genişliği: 26.50 cm • A4 boyutuna kadar olan dökümanlar için • Dayanıklı çelik tel yapı • Siyah
185,60 TL + KDV
219,01 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Hatas 02380 Evrak Rafı 3'lü Hareketli

Şeffaf renklidir. 3 katlı hareketli raflıdır.

103,31 TL + KDV
121,91 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Evrak Rafları

Ofis çalışanları için önemli bir eşya olan evrak rafları, dosyaların düzenli bir şekilde korunmasını sağlar. Çalışırken birçok evrak elimizin altından geçer ve bunların anında yerine ulaştırılması gerekir. Bazı dosyalar ise raflarda uzun süre yer alabilir. Bunun için hemen masamıza yakın bulunan raflara dosyaları yerleştirmemiz gerekir.  Evrak rafları sizin etrafınıza yakın yerlerdeyse daha kısa sürede dosyalarınızı konumlandırabilirsiniz. Bu yüzden evrak raflarına hemen her iş yerinde ihtiyaç vardır.

Dosyalarınızı raflara düzgün bir sıraya göre yerleştirirseniz, zaman kaybı olmadan aradığınız dosyaları bulabilirsiniz. Bu kadar faydası varken birçok şirket çalışanlarına iyi birer raf yaptırmalıdır. Bu rafların bazıları masaüstlerine de konumlandırılabilmektedir. Bunlar şeffaf veya demir malzemelerden yapılmış olabilir. Her ikisi de dosyaların konumlandırılma görevini çok iyi bir şekilde üstlenmektedir.

Ofis çalışanları genellikle masaüstlerine yerleştirilen pratik evrak raflarını kullanmaktadır. Bu rafların renkleri ve biçimleri farklı farklı olabilmektedir. Kendi odanıza uygun renk ve biçimlerde istediğiniz rafı alabilirsiniz. Bazı raflar ise kağıt boyutlarının büyük olmasına göre ayarlanmıştır. Bunlar bazı özel şirketler için oldukça fayda sağlamaktadır.

Hangi Evrak Rafları Kullanılmalıdır?

Katlı yapılar halinde satılan evrak rafları dosyaların, belgelerin düzenli olarak saklanmasına olanak tanır. Katlı yapılarda olmaları evrakları istediğiniz şekilde bölmenize yardımcı olmaktadır. Peki hangi rafı almak daha mantıklı ya da hangi rafı almalıyım? Bunun için ne tür bir işte çalıştığınız önemlidir. Ancak sıradan bir A4 boyutu kağıtlar için raf arıyorsanız orta boy raflar uygun olacaktır. Plastik ve demir olanları ve renkleri farklı olanları mevcuttur. Aralarında çok büyük farklar yoktur.

Rafların bazıları üç bazıları dört bazıları da daha fazla katlı olabilmektedir. Ancak üç katlı raflar en ideal olanlardır. Bunların bazıları çekmece şeklindedir ve çektikçe açılan raflardır. Kimisi de direkt olarak raf şeklindedir. Şeffaf renkli olanları en fazla tercih edilen raflarken, pembe renkli olanlar renk severlerin tercihidir. Rafların kenarlarında dosyaların korunması için özel korumalı yapılar vardır. Bu sayede dosyalar uzun süre saklanabilmektedir.


Evrak Raflarının Faydaları

Evrak rafları sayesinde dosyalar ve belgeler uzun süre düzenli bir şekilde saklanabilmektedir. Bu özel yapılar, dosyaların kaybolma riskini de en aza indirmektedir. Bazı şirketlerde evrak ve belgeler çok önemlidir. Bu şirketlerde mutlaka masaüstlerinde raflar bulunmalıdır. Şirketler çoğu zaman bu ihtiyacı karşılar. Çünkü evrakların saklanması için gerekli tüm çalışmaların yapılması gerekir. Bazen aniden bir evrağa ihtiyaç olur ve bunun için raflara bakmak gerekir. Ancak bunun için bir rafınız yoksa nereye bakacağınızı bilemeyebilirsiniz.

Evrak raflarının faydaları arasında en önemlisi zamandan tasarruf sağlamasıdır. Uzun süre aranan dosyalar, zamanınızı ve emeğinizi çalabilir. Böyle bir durum yaşanmaması adına mutlaka masaüstünde bir evrak rafına ihtiyaç vardır. Hatta bazı işlerde bu raflardan çok fazla bulunur. Çok evrakla çalışan iş yerleri bu duruma çok fazla özen göstermelidir. Sizler de ne tür dosyaları saklamak istiyorsanız beğendiğiniz, kendinize uygun bir rafı seçerek hemen sipariş oluşturabilirsiniz. Çok fazla evrak ile çalışıyorsanız çok katlı evrak rafları arasından seçiminizi yapabilirsiniz. En iyisi ve en kalitelisi için bizlere ulaşabilirsiniz.