Refine

Karton Bardaklar

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Karton Bardak 4 Oz 50'li

4 oz bardaktır. Ürün ölçüleri ; Ağız 60 mm, Taban 45 mm, Yükseklik 58 mm 1 pakette 50 adet bardak vardır. 1 kolide 60 paket ürün vardır.

10,98 TL + KDV
+
-
-
+

Karton Bardak 8 Oz 1000'li

8 oz bardaktır. Kolide 1000 adet bulunur. Koli olarak satılır.

503,75 TL + KDV
+
-
-
+

Karton Bardak 12 Oz Soğuk 50'li

• 12 oz bardaktır. • 1 pakette 50 adet bardak mevcuttur. • Soğuk içecekler için kullanımı uygundur.

34,88 TL + KDV
+
-
-
+

Karton Bardak 7 Oz Sıcak Kapak 100'lü

Ürün Ölçüsü:7 Oz Paket İçeriği:100 Adet Koli İçeriği:2000 Adet

11,16 TL + KDV
+
-
-
+

Karton Bardak 8Oz-12 Oz Sıcak Kapak 2000'li

Ürün Ölçüsü:8 Oz Ürün İçeriği: 2000 Adet

744,00 TL + KDV
+
-
-
+

Karton Bardak Tutacağı 2000'li

Koli İçeriği:2000 adet

861,80 TL + KDV
+
-
-
+

Karton Bardak Coffee Desenli

7 oz bardaktır. Ürün ölçüleri; Ağız 70 mm, taban 50 mm, yükseklik 75mm Coffee desenlidir. 1 pakette 40 adet bardak mevcut olup, 1 kolide de 60 paket ürün vardır.

12,49 TL + KDV
+
-
-
+

Karton Bardaklar

Tek kullanımlık bardaklar arasında en sağlıklı olanı karton bardaklar olarak bilinmektedir. Hem sağlıklı hem de pratik bir eşya olan karton bardaklar, birçok kafede ve toplu hizmetlerde kullanılmaktadır. Şirketler kendi logolarını bastıkları karton bardaklarla kendi reklamlarını da yapmaktadır. Çok kullanışlı ürünler olan karton bardakları toplu merasimlerde sıklıkla kullanabilirsiniz.
Ağaç selülozlarından, ketenden ve pamuktan elde edilebilen karton bardaklar, sıcak içeceklerin tüketilmesinde oldukça pratiktir. Herhangi bir yıkama derdi olmadan kullanılan bardaklar çöpe atılır. Üstelik fiyat olarak da çok uygundur. Kendinize özel renk renk, desen desen bardaklar tasarlayabilirsiniz.


Karton Bardaklar Nerelerde Kullanılır?

Karton bardaklar sıcak veya soğuk içecekler için endişe etmeden kullanılabilir. Özellikle iş yerlerinde cam bardak yıkamak pek mümkün olmaz. Bu yüzden hijyen açısından tek kullanımlık bardaklar devreye girer. Bu sayede temiz bir bardakla içeceğinizi tüketebilirsiniz. Karton bardakların kullanıldığı birçok farklı ortamlar ve yerler bulunmaktadır. Ancak genellikle bu ortamların kalabalık olduğunu söyleyebiliriz.

Ortamın kalabalık olduğu kafe ve restoranlarda cam bardak bulmak pek mümkün olmayabilir. Çünkü bardakların yıkanıp yetişmesi mümkün değildir. Hem de yıkanan bardakların temizliğinden endişe edebilirsiniz. Bu yüzden böyle ortamlarda karton bardaklar tercih edebilirsiniz. Bazen satıcılar karton bardakta olan çayı daha ucuza verirken cam bardakta olanı daha pahalıya verebilir. Çünkü cam bardak tutkunları karton bardakta çay içmekten hoşlanmamaktadır.
Eğer imkânınız varsa dışarıda bir şeyler içerken karton bardak tercih edin. Ayrıca günlük sıvı tüketiminize de çok dikkat edin. Karton bardakları daha çok sıcak içecekler için tercih edebilirsiniz. Çünkü soğuk içecekler için plastik bardaklar da uygun olmaktadır. Aslında bu tek kullanımlık bardakları kullanmamıza neden olan en temel faktör nüfusun hızla artması ve hızlı bir tüketimin var olmasıdır. Bu tüketim çağına karton bardakların çok iyi uyum sağladığını söyleyebiliriz.


Karton Bardaklar Sağlığa Zarar Veriyor Mu?

Karton bardaklar çoğu zaman pratik olsa da sağlığa zarar verebilmektedir. Günümüzde yediğimiz her şey aslında sağlığımıza zararlıdır. Çünkü her şey endüstriyel işlemlerden geçmektedir. Bu yüzden karton bardak yediklerimizin yanında aslında zararlı değildir.

Diğer tek kullanımlık bardaklarla kıyaslayacak olursak karton bardağın sağlığa en az zarar verdiğini söyleyebiliriz. Plastik ve köpük bardaklar sıcak içeceklerde eridikleri için kansere sebebiyet vermektedir. Ancak karton bardaklarda bu durum en aza indirilmiştir. Zaten içeceklerinizi içerken de bardaklardaki değişimden zararlı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Karton bardaklar her ne kadar diğer bardaklara göre daha az zararlı olsa da günlük olarak fazla kullanıldığında ciddi hastalıklara neden olabilir. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi karton bardağın da fazla kullanımı zararlıdır. Günlük olarak 2 veya 3 karton bardak kullanmalısınız. Bunun haricinde kullandıklarınız ileride sıkıntıya yol açabilir.

Karton bardaklar sıcaklığı köpük bardaklara göre daha fazla geçirmektedir. Bu yüzden genellikle iki karton bardağa çay eklenerek verilir. Elleri yanan kişiler ikinci karton bardağı mutlaka istemektedir. Bu durum piyasada satılan çoğu karton bardakların ince oluşundan kaynaklanmaktadır. Ancak daha kalın gramajlı bardaklar da mevcuttur. Bu bardakları kullanırken iki adet karton bardağı iç içe koyma gereği hissetmeyeceksiniz. Kalın gramajlı karton bardak daha pahalı gibi gözükse de firmanızda çalışanların iç içe iki bardak koyduğunu düşünürseniz maliyetler ve kullanım oranlarına bakıldığında hemen hemen aynıya denk gelecektir. İki bardağın sağladığı sıcaklık geçirgenliğini tek bardak ile çözümlemiş olacaksınız. Bunun içinde karton bardak satın alırken sıcak veya soğuk kullanım amacı önem arz etmektedir. Ancak köpük bardakta böyle bir sıkıntı bulunmamaktadır. Köpük bardak ısıya karşı daha dayanıklıdır ama sağlık açısından daha zararlıdır. İçerisindeki maddeler çayla birlikte eriyerek midenize yolculuk eder. Bu da ileride kanser olma riskini arttırır.