Refine
1 Daha

Zımba Teli ve Tel Sökücüler

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Kraf 50G Tel Sökücü

• Kaliteli metal gövdeye sahiptir • Plastik tutma yeri • Her boyuttaki zımba telini kolayca sökebilirsiniz • Kolay kullanımdır • Uzun ömürlüdür • Tel sökücülerini ıslak ve nemden koruyunuz, oksitlenme

18,01 TL + KDV
21,25 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Mas 140 Zımba Teli No: 10 1.000'li - Beyaz

• No: 10 zımba teli • 10 x 1.000 adet • Beyaz
3,32 TL + KDV
3,92 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Mas 145 Zımba Teli No: 24/6 1.000'li - Beyaz

• No: 24/6 zımba teli • 10 x 1.000 adet • Beyaz
5,35 TL + KDV
6,31 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Noki 6452 Zımba Teli No: 10 1.000'li - Beyaz

• No: 10 zımba teli • Beyaz
3,58 TL + KDV
4,23 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Noki 6451 Zımba Teli No: 24/6 1.000'li - Beyaz

• No: 24/6 zımba teli • Beyaz
5,80 TL + KDV
6,84 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Noki 6454 Zımba Teli No:10 1.000'li - Sarı

• No: 10 zımba teli • Sarı
4,41 TL + KDV
5,20 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Noki 6453 Zımba Teli No: 24/6 1.000'li - Sarı

• No: 24/6 zımba teli • Sarı
7,19 TL + KDV
8,49 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Globox 6980 No:10 Zımba Teli

Globox No:10 Metal Zımba Teli
3,60 TL + KDV
4,24 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Globox 6982 No:24/6 Zımba Teli

Globox No:24/6 Metal Zımba Teli
5,76 TL + KDV
6,79 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Mimaks No:10 Bakır Zımba Teli

Mimaks No:10 Sarı Zımba Teli
4,67 TL + KDV
5,51 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Delta No:10 Sarı Zımba Teli

Delta No:10 Sarı Zımba Teli 10'lu
3,62 TL + KDV
4,28 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Delta No:24/6 Sarı Zımba Teli

Delta No:24/6 Sarı Zımba Teli 10'lu
4,93 TL + KDV
5,82 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Maped Tel Sökücü

Kaliteli metal gövdeye sahiptir Plastik tutma yeri Her boyuttaki zımba telini kolayca sökebilirsiniz Kolay kullanımdır Uzun ömürlüdür Tel sökücülerini ıslak ve nemden koruyunuz, oksitlenmez.
21,30 TL + KDV
25,13 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Zımba Teli ve Sökücüler

Ofis çalışanları ve yoğun olarak dosyalarla çalışanlar için zımba teli ve sökücüler çok önemli aletlerdir. Bu aletlerin esas amacı dosyaların ve kağıtların birleştirilmesidir. Çıktı almamız gerektiğinde kağıtları bir arada tutmak için zımbalamak isteriz. Bu işlemi de zımba makineleri yapar. Zımba makineleri içerisinde de u şeklinde zımba telleri yer alır. Zımba tellerinin ince ve kalın olanları mevcuttur. Bunlar ne kadar kağıt zımbalamak istediğiniz göre kullanılmaktadır. Fazla kağıtların birbirine tutulması için kalın zımba tellerinin kullanılması gerekecektir.

Zımba telleri zımba makinesinin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Büyük Zımba makineleri çoğunlukla matbaalar gibi büyük basım yerlerinde bulunmaktadır. Buralarda pek çok farklı zımba ve zımba teli bulunmaktadır. Çıktılar alındıktan sonra zımba makinesi arasına yerleştirilir ve tek bir basışla kağıtlar birbirine yapışmış olur. Oldukça pratik bir yoldur ve kitap yapmak içinde kullanılır. Sökücüler ise yanlış zımbalama yapıldığında veya zımba teli yamulduğunda kullanılır. Zımba telleri uçlarından çekilere geri çıkarılır.


Zımba Teli ve Sökücülerin Faydaları

Zımba teli ve sökücülerin faydaları arasında en önemlisi kağıtların birleşip bir arada kalmalarını sağlamalarıdır. Zımba teli zımba makinelerine takılarak kullanılır ve yanlış zımbalama yapıldığında sökücü denen alet tarafından bu zımba telleri çıkartılır. Bu süreçte kağıtlarda delikler açılabilir. Ancak bu çok önemli bir evrak değilse herhangi bir sorun olmayacaktır. Sökücü ile söktükten sonra aynı yerden tekrar zımbalama işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemle defter ve kitap yapan kişiler de vardır. Her iki türlü de hayatımızın önemli parçalarından olduklarını söyleyebiliriz.

Zımba tellerinin az bilinen diğer bir faydası da ev dekorasyonlarında kullanılabilmesidir. Zımba telleri ile mobilya kumaşlarında çeşitli birleştirmeler yapılabilmektedir. Bunlar adeta kumaşların dikilmiş gibi görünmesini sağlar. Hatta dikişten daha sıkı tutabilir. Bu zımba telleri ile sabitlenmiş olan kumaşlar uzun yıllar aynı şekilde korunur. Ancak bu zımbalama işleminde kullanılan zımba makinesi ofislerde kullanılanlardan biraz farklıdır. Bu zımba makineleri elektriklidir ve havayla çalışır. Kullanım olarak da diğer zımba makineleri gibi tek basış yeterlidir.

 

Zımba Teli Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Zımba teli almak isteyenler önce bu teli ne için kullanacaklarını belirlemelidir. Bu belirleme işleminden sonra kendilerine uygun olan zımba telini alabilmek için ölçü değerlerine dikkat etmelidir. Zımba telleri üzerinde farklı ölçüler bulunmaktadır. Bazılarında 24/8 gibi değerler yazılmaktadır. Bu zımba telinin 24 mm genişliğinde olduğunu göstermektedir. Ayrıca 8 rakamı da en derin 8 mm kadar girebileceğini göstermektedir.  Zımba makineleri üzerinde hangi ölçülerde zımba teli kullanılacağı belirtilmiştir.

Zımba telini kullanmadan önce zımba makinesine iyice yerleştirip kilitlemek gerekir. Bu kitleme işlemi olmadığında zımbalama düzgün gerçekleşmeyeceği gibi tehlikeli sonuçlar da doğurabilir. Zımba telini zımba yuvasına iyice yerleştirmek gerekir.  Az miktarda kağıtlarla çalışmak istiyorsanız zımba makinenizi orta boylarda tercih edebilirsiniz. Ancak yoğun bir şekilde çıktı ve dosyalarla çalışacaksanız biraz daha büyük zımba makineleri arasından kendinize uygun olanı seçmelisiniz.  Güvenilir bir marka için sitemizdeki ürünlere dikkat edebilirsiniz. Görseller açık ve net bir şekilde ürünlerin kalitesini ortaya koymaktadır. İstediğiniz ürünü sitemizden anında sipariş edebilirsiniz.